Zde naleznete odpovědi na časté otázky k problematice koupě, plánování, stavby a provozu domácího bazénu či vířivky.

 

Na stránce ke stažení najdete některé ceníky a orientační kalkulace, aktuální prodejní ceny příslušenství a doplňkového sortimentu můžete najít v našem e-shopu.
Nepublikované ceníky Vám můžeme zaslat poštou či e-mailem, rádi Vám však také zpracujeme individuální nabídku, ve které zohledníme aktuální akce, stačí vyplnit náš poptávkový formulář poptávkový formulář.

Nabízíme výhradně vysoce kvalitní sortiment od renomovaných výrobců a snažíme se, aby námi poskytované související služby byly na stejné úrovni. Disponujeme dostatečnými kapacitami, opíráme se o 14ti leté zkušenosti v oboru a jsme stále v kontaktu s nejnovějšími trendy. Díky exkluzivním smlouvám s našimi dodavateli navíc v naší nabídce najdete řadu atraktivních řešení, pro která máme na území ČR a Slovenska výhradní prodejní práva.

Váš záměr můžeme konzultovat telefonicky nebo osobně, sejít se můžeme na místě plánované instalace bazénu či vířivky nebo v naší vzorkové prodejně v Moravanech u Brna. Zde si můžete většinu našeho sortimentu prohlédnout a vířivku si po dohodě i vyzkoušet. Veškeré konzultace včetně zpracování cenové kalkulace nebo nabídkové studie jsou zdarma a nezávazné, v případě Vašeho zájmu vyplňte prosím poptávkový formulář.

Především připravte sám sebe na spoustu různých teorií a pohledů každého výrobce těchto produktů. Každý má trochu (někdy více) rozdílné pohledy na to jak postavit vířivku umístěnou celoročně venku. Poslouchejte pozorně důvody, proč byste měli koupit tu či onu vířivku, poslouchejte obchodníky, ale Váš průvodce by měl být zdravý selský rozum. Vyzbrojte se otázkami, které jsou pro Vás důležité, vezměte si blok na psaní a tužku a získejte na Vaše otázky odpovědi. Nebojte během prezentace produktu ji přerušit a zeptat se obchodníka na to, co Vám není jasné. Hodně informací také získáte na různých veletrzích, ale i na internetu.

Kvalitní vířivky mají díky správně navržené tepelné izolaci vysoce úsporný provoz. Jsou určeny pro celoroční používání, a proto je na výše uvedenou otázku jednoduchá odpověď: optimální čas na pořízení vířivky je právě teď. Pokud zvolíte provedení, které nevyžaduje stavební přípravu v podobě betonové podkladní desky, můžete si hydromasáže a relaxace začít užívat v řádu několika dnů.

Stavební příprava pro dřevěný bazén je jednoduchá, požadavkem je betonová podkladní deska tl. 15 cm vyztužená KARI sítí cca o 40 cm obvodově větší než je půdorys bazénu. Podrobnější informace můžete najít v dokumentaci pro stavební přípravu. Sekce Ke stažení

Pro bazén DolceVita Country je požadována betonová podkladní deska tl. 10 cm vyztužená KARI sítí cca o 30 cm obvodově větší než je půdorys bazénu. Podrobnější informace můžete najít v dokumentaci pro stavební přípravu. Sekce Ke stažení

U těchto bazénů se nemusí budovat žádná podkladová deska a bazén může stát na vyrovnaném zpevněném terénu, povrchu.

Pro tento typ osazení jsou vhodné naše dřevěné bazény nebo bazén DolceVita Gold. Konstrukční profily našich dřevěných bazénů jsou tlakově impregnovány pro třídu rizika IV CTB B+ SP. Toto ošetření zaručuje více než 25ti letou životnost dřeva ve vysoce rizikovém prostředí, kdy je v trvalém kontaktu se sladkou vodou. Dřevěný bazén Wood-Line nebo Oceapool může být osazen jako plně zapuštěný, částečně zapuštěný nebo nadzemní, velmi časté jsou také instalace ve svahu.
Konstrukce bazénu DolceVita Gold je zesílena pro zapuštění do úrovně terénu, díky profilovaným obvodovým panelům je možno tento typ bazénu následně obsypat přímo zeminou z výkopu.

Pro standardní bazénové vybavení (filtrace vč. automatické úpravy vody a vč. tepelného čerpadla) stačí přívod elektro zemním kabelem CYKY 3 x 2,5 mm2. Bazénové protiproudy a silnější elektroohřevy vyžadují obvykle třífázové připojení. Trvalý přívod tlakové vody není požadován, s výjimkou některých typů lamelového zakrytí. Samotný bazén není napojen na odpad, je však nutno řešit pravidelný proplach pískového filtru. Po dohodě se zákaznikem vyvedeme tento odpad pomocí flexihadice do příslušné vpusti.

V případě zájmu Vám můžeme zpracovat nabídku na provedení stavební přípravy, v převážné většině případů však bývá pro zákazníka mnohem výhodnější realizovat tyto práce svépomocí nebo prostřednictvím místní stavební firmy. V takových případech rádi poskytneme příslušnou asistenci a stavební přípravu po dokončení převezmeme.

Stavební příprava pro vířivky se samonosnou podlahou je nenáročná. Kromě rovného a pevného podkladu musíte připravit pouze přívod elektro s předepsanými parametry, trvalé napojení na přívod tlakové vody ani na odpad není vyžadováno. Podrobnosti najdete v našem dokumentu „Stavební připravenost“, který je ke stažení na stránce: Ke stažení.

Montáž dřevěného bazénu Wood-Line či Oceapool je otázkou několika dnů, časová náročnost závisí na velikosti a vybavení bazénu. Zprovozněný bazén zpravidla předáváme do týdne od zahájení montáže.
Montáž bazénů DolceVita Country je ještě rychlejší, většinu modelů jsme schopni předat za 1 až 2 dny.

Ano, pro tyto účely je obzvláště vhodná řada Oceapool. Montáž dřevěné konstrukce se dá díky podrobnému návodu zvládnout, odborně náročnější je instalace bazénové fólie a kompletace filtračního okruhu. V případě zájmu můžeme rozsah naší dodávky individuálně dohodnout.

Instalace vířivky proběhne v převážné většině případů v průběhu jednoho dne, vlastní zapojení elektroinstalace, nastavení a zprovoznění je otázkou několika hodin, časově náročnější může být přesun vířivky z veřejné komunikace na místo instalace a její osazení.

V ceně našich prémiových vířivek Arctic Spas a Viskan Spa je zahrnuta nejen doprava a instalace (tj. zapojení zákazníkem připraveného přívodu elektro, nastavení a zprovoznění), ale také přesun vířivky z veřejné komunikace na místo určení. Tato služba Vám ušetří nervy při shánění dostatečného počtu osob pro přenesení vířivky či peníze za externí stěhovací firmu, kterou požadují konkurenční dodavatelé. Předpokladem je odpovídající přístup na místo instalace, který zdarma posoudíme přímo u Vás. Přesun vířivky zdarma se nevztahuje na případy, kdy je nutno použít autojeřáb či jinou podobnou techniku.

Kromě stavební přípravy a přístupu na pozemek ve smluvený den zajistit napuštění vody do bazénu. Doporučujeme napustit upravenou vodu z vodovodního řadu nikoliv ze studny. Pro urychlení je možno objednat dovezení příslušného objemu vody cisternou, vždy však z ověřeného zdroje.

Horní lem bazénu, který je nejvíce vystaven povětrnosti a působení bazénové vody, doporučujeme jednou ročně natřít olejovým nátěrem. Stěny bazénu natírání nepotřebují, v takovém případě se jejich barva časem změní na šedostříbrný odstín. Pokud si přejete jiný barevný tón, můžete také stěny bazénu natřít.

Péče o vodu je stejná jako u každého bazénu, je třeba kontrolovat a podle potřeby upravovat hodnotu pH a zajistit pravidelnou filtraci a sanitaci vody. Doporučení a postupy najdete v uživatelském návodu, pro vyšší komfort můžete instalavat některý ze systémů automatické desinfekce a/nebo kontroly pH.

Při pasivním zazimování je potřeba snižit hladinu pod zpětné trysky a vypustit vodu z filtrační jednotky. Po první sezóně Vám při zazimování poskytneme bezplatnou asistenci, dále si tuto službu u nás můžete objednat nebo postupovat podle doporučení.

Doporučujeme vířivku provozovat celoročně, a pokud ji nepoužíváte, nechat ji fungovat v režimu automatické filtrace. Při odstavení z provozu v teplém období by mohlo dojít k růstu řas a mikroorganismů v potrubních rozvodech. Odstavení z provozu na zimu vyžaduje pečlivé zazimování a vypuštění vody ze všech míst – v případě potřeby si tuto službu vyžádejte od servisního technika.